Produkty
{{product.title}} {{(product.price | customCurrency)}}
Kategorie
{{(basket.prices.totalPrice | customCurrency)}}{{getBasketItemCount(basket.items)}}
{{basketItem.product.title}}
{{basketItem.quantity}}x {{basketItem.product.title}}
{{ $index > 0 ? ', ' : '' }}{{ isColorParameter(parameter) ? getColorText(parameter) : '' }}{{ !isColorParameter(parameter) ? parameter : '' }}
{{(getProductPrice(basketItem) | customCurrency)}}
{{additiveServiceWithPrice.name}}
{{(additiveServiceWithPrice.price | customCurrency)}}
{{basket.coupon.name}}
-{{(basket.prices.totalDiscountPrice | customCurrency)}}
  1. Pravidelně čistěte filtr – jestliže filtr pravidelně nekontrolujeme, hrozí, že pračka přestane vypouštět vodu, ždímat, anebo ani nespustí. Též se nám může stát, že filtr pak zaroste vodním kamenem, a sítko nepůjde vyjmout vůbec.

 

  1. Používejte značkové prášky a aviváž – ač se Vám to zdá jako reklamní slogan, má tato rada své opodstatnění. Nákup nejlevnějších pracích prostředků, obzvláště v hypermarketech, kde je původ i název zcela neznámý, případně nabídka na tržišti tzv. nalévaných pracích gelů a pochybných aviváží (většinou dovezených z Polska), velmi často vede k poškození Vaší pračky a zbytečně vyhozených peněz za opravu a výměnu dílů. Zdánlivě výhodná a levná koupě takového prášku nás ve výsledné části vyjde „pěkně draho“.Tyto nekvalitní prací prostředky totiž nejen, že nám prádlo nevyperou tak čistě, ale navíc tvoří nadměrné množství nerozpustných usazenin a šlemu, které nám pak v pračce plesniví a hnije, a tím pádem samozřejmě i různé díly v pračce mají mnohem menší životnost a pračka nepříjemně páchne.Není třeba kupovat pouze ty super nejdražší prací prášky, ale vhodně volit při nákupu značku, která má na našem trhu dlouholetou tradici.

 

  1. Po praní nechávejte pračku pootevřenou – předejdete tak tvorbě plísní a zápachu ze zbytku vody a vlhkosti, která zůstane v pračce po vyprání.

 

  1. Prací prášek dávejte přímo do bubnu k prádlu – ( tedy pokud nepoužíváte program předpírky, která je stejně pouze neekonomický žrout vody a energie, ale jinak je naprosto k ničemu …naše babičky namáčely prádlo přes noc ve vaně, tak těžko tento proces nahradí program, který trvá sotva pár minut). Prací prášek se tak mnohem rychleji rozpustí, a v našem dávkovači ani v hadicích se tak nebudou tvořit kamenné povlaky a jiné nevzhledné struktury ze zbylého prášku.

 

  1. Přidávejte do praní změkčovadlo – a to nemusíte zrovna utrácet za drahé prostředky proti vodnímu kameni, které znáte z reklamy. Postačí si zakoupit sáček sody na praní a do každé várky přidat polévkovou lžíci. Nejen, že prádlo bude lépe vyprané, ale zamezíte usazování právě vodního kamene v pračce, a to nejen v lokalitách s tvrdou vodou.

 

  1. Kontrolujte kapsy – tedy lépe řečeno, před praním pečlivě prohledejte kapsy a odstraňte z nich všechny zapomenuté předměty. Vyvarujete se pak možnosti, že Vám předmět zapadne do bubnu, rozpárá gumovou manžetu u dveří nebo ucpe a poškodí např. čerpadlo. V horším případě např. obyčejná desetikoruna při vysokých otáčkách na ždímání vám může rozříznout celý buben – a v tu ránu máte za deset korun škodu za několik tisíc. A co provede takový jeden zapomenutý papírový kapesníček v kapse například s várkou černého prádla? Zkuste, a uvidíte … budete 14 dní proklínat toho, komu kapesník patřil.

 

  1. Podprsenky perte v sáčku – tedy myslím tím ty vyztužené kosticemi – jinak hrozí, že kostice zapadne do nádrže pračky, a oprava je pak nevyhnutelná. Navíc tento zmíněný kousek spodního prádla můžete ihned rovnou vyřadit ze svého šatníku. Síťované textilní sáčky na prádlo v různých velikostech lze běžně zakoupit na trhu, a možno je použít na veškeré drobné prádlo, které nechceme, aby nám nenávratně zmizelo v útrobách pračky.

 

  1. Vypínejte přívod vody a elektřiny – je to jen o zvyk, a vzhledem k tomu, že při otevřeném kohoutku na zdi je přívodní hadice do pračky stále vystavena plnému tlaku vody,může být jen otázka času, kdy to hadice nemusí vydržet, a stříkající voda nám pak během několika desítek minut promění náš byt v povodeň, a v horším případě vyplavíme také sousedy pod námi. Elektrický přívod zapnutý v síti nám zase při jakémkoli výboji může poškodit řídící elektroniku v naší pračce.

Přes 30 let na trhu

Vlastní servisopravy u zákazníků

Komfortní dopravavčetně výnosu a montáže

Moderní eshop od Home Credit na technologii webmiumeshop.cz